Після проведеного дослідження про цільову аудиторію, конкурентів, асоціації з брендом можна приступати до графічної розробки маскоту. “Зв’язати” персонажа з конкретною компанією в голові споживача допоможуть фірмові кольори. Познайомте аудиторію з маскотом у соцмережах, створіть стікерпак, проведіть масштабну медійну кампанію. Якщо зв’язку між компанією та героєм не буде, значить в мережі з’явиться ще один прикольний персонаж, на який витратили гроші. Його також потрібно розвивати та просувати, він еволюціонує разом з компанією. Тому у 2021, коли бренди не мають мільйонних бюджетів на просування, як це було ще 15 років тому, розробку персонажа часто навіть не розглядають.

Це все маскоти — персонажі брендів, які представляють їх на ринку. Наступний етап розробки маскоту – виписати всі асоціації з брендом. Зробити це можна як thoughts map або просто у документі. Потім проаналізувати конкурентів і виділити ті цінності, які транслює їх персонаж. Від дипломних робіт до маркетингових стратегій — все починається з аналізу. Вивчіть потреби аудиторії, що вона очікує, які емоції має викликати персонаж, яка у бренду є визначальна особливість, що є у конкурентів.

Герой-талісман — спосіб бренду самовиразитися і виділитися на ринку, спілкуватися з аудиторією на рівних. Використовуйте його можливості на максимум. Інший приклад – маскот телевізійної гри «Що? Сова, у формі якого виконано і головний приз гри, — символ мудрості, впевненості у собі та рішучості, вона повністю передає характер інтелектуальної гри. Сову як маскот люблять використовувати навчальні заклади — школи та університети.

До того ж, у поведінці кролика Квікі можна знайти подібність до дітей – він енергійний і завжди «за» будь-які пригоди. Поки графічний дизайнер думає, що ви таке у нього замовили, пропишіть tone of voice персонажу, його визначальні фразочки, характер та стиль спілкування. Як сказано вище, маскот — окремий бренд, у якого мають бути відповідні атрибути. Реальний чи вигаданий, герой чи милий невдаха — усе залежить від потреб аудиторії і особливостей бренду. Типи символів заслуговують окремого матеріалу, адже їх ділять за кількома методиками, навіть за Юнгом. Той самий сторітелінг, за яким женуться бренди.

Маскотів люблять використовувати бренди, комунікація яких спрямована на привернення уваги дітей та їхніх батьків. Наприклад, кролик Квікі з Nesquik постає перед глядачами як енергійний, позитивний та сміливий персонаж, який не любить сидіти на одному місці. Він уособлює якості бренду, які неможливо описати у продукті.

Маскот, Персонаж, Талісман: Навіщо Брендам Потрібні Герої

Навіть «серйозні» бренди можуть використати графічного персонажа — його жарти та неформальна комунікація не суперечитимуть профілю компанії. В прямому сенсі слова і зовсім як перше кохання. Компанії, у яких є персонажі, одразу виділяються серед конкурентів, запам’ятовуються споживачам і завдяки цьому мають вищу прибутковість. Використовувати маскот можна як у всіх каналах комунікації, так і в окремих – наприклад, тільки в соціальних мережах або email-розсилках.

для чого потрібен маскот бренда

Один із них — створити фірмовий персонаж — маскот. Роман Горбачов, генеральний директор «Логомашини», розповів, коли компанії потрібен маскот і як його розробити. Поэтому для проекта мы разработали более подходящего персонажа — домового.

Але маскот повністю окуповує вкладені кошти, робить бренд живим і особливим. Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.

Заявка На Бесплатную Консультацию

Персонаж Michelin нагадує зовнішнім виглядом йєті – істота, яка живе у непрохідних лісах та горах. Це дозволяє асоціювати продукцію компанії – автомобільні шини – з високою якістю, що дозволяє автомобілю пересуватися в найсуворіших умовах. Приведу несколько примеров брендов с яркими персонажами. Детальніше про те, хто вони, навіщо потрібні та як створити маскот — розповідаю далі. Весь процесс разработки фирменного талисмана можно разделить на несколько простых этапов. Далее я перечислю наиболее популярные примеры маскотов в коммерческой сфере.

Усім знайома зелена сова відривається там на повну і показує брендам, як можна спілкуватися з аудиторією. Ближчий приклад — діджитал-чел для не конференції Digital-chill. Він показав усі «болі», з якими стикається діджитал-спеціаліст під час своєї роботи, і розказав, як можна забити на все і чілити. Розробити маскоту та використовувати у комунікації з аудиторією може будь-яка компанія. Особливо добре маскот справляється із завданням залучення молодої аудиторії та підвищення лояльності.

А за потреби олушу можна перенести і в інші канали комунікації. Якщо маскот — окремий бренд і взагалі істота, яка має свій характер та визначні риси, з ним можна створювати цікаві та сміливі комунікації. Окрема історія — це сторінка Duolingo в TikTok.

маскот це

Герой вписується в цю концепцію, адже він сам ділиться історіями. Приміром, персонаж бренду Flint, потішний хлібчик, розповідає, як забивати на все, що завгодно, відзначає з підписниками Геловін, грає в ігри. Разом з аудиторією він проживає життя і показує, як гармонічно в ньому існує бренд. У 2018 році британська компанія System1 Group провела дослідження, яке показало, що реклама з маскотами приносить компаніям на 30% більше прибутку. Головне завдання маскоту — зробити комунікацію компанії з аудиторією «людянішою», транслювати емоції від імені бренду. Бувають з довгими хвостами та смішними вухами, саркастичні і дуже милі.

Вибір каналу залежить від аудиторії, яку за допомогою маскоту хоче залучити бренд. Маскот — це герой бренду, який має відповідні цінності, риси характеру, поведінку. В маркетинг ці персонажі прийшли зі спортивних змагань — кожна команда має свого талісмана, який підіймає бойовий дух та розважає глядачів. А ще дозволяє отримати більший прибуток завдяки продажу сувенірів. Спочатку під маркою Mr.Proper пропонувалася продукція для професійного збирання. Персонаж одразу завоював довіру в аудиторії продукту — домогосподарок, які потребують допомоги із домашніми справами.

для чого потрібен маскот бренда

Маскот – персонаж компанії, який допомагає зробити комунікацію як з дорослими, так і з дітьми простий і запам’ятовується. Кролик Nesquik, цукерки M&M’s, Сберкот і Mr. Proper – це маскоти – графічні персонажі, які «олюднюють» компанію та її комунікацію. Як правило, маскоти представляють збірний образ аудиторії компанії. Підвищити впізнаваність бренду можна у різний спосіб.

для чого потрібен маскот бренда

Спілкується з аудиторією і зміцнює емоційний зв’язок. Споживач сприймає персонажа як особистість, яка може розказати несмішний анекдот під час незручної паузи і зрозуміло пояснити особливості продукту, розв’язати проблеми. З цієї ж причини між користувачем та компанією виникає емоційний зв’язок, ми починаємо щиро турбуватися та вболівати за героїв у їх рекламних пригодах, створювати меми. Його створили у OMG company https://deveducation.com/ для того, щоб такий яскравий бренд, як Aviasales, мав ком’юніті у TikTok.

  • Спілкується з аудиторією і зміцнює емоційний зв’язок.
  • Як правило, маскоти представляють збірний образ аудиторії компанії.
  • Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
  • Роман Горбачов, генеральний директор «Логомашини», розповів, коли компанії потрібен маскот і як його розробити.
  • Кролик Nesquik, цукерки M&M’s, Сберкот і Mr. Proper – це маскоти – графічні персонажі, які «олюднюють» компанію та її комунікацію.
  • Герой вписується в цю концепцію, адже він сам ділиться історіями.

Маскот з брендом надовго, створювати його згідно з трендами — значить перероблювати через кілька місяців в кращому випадку . Це правило неактуальне, якщо мова йде про ситуаційного героя під одну подію. На основі аналізу аудиторії розроблятиметься маскот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× Let's Chat on Whatsapp